Przechowywanie prezerwatyw

Witam panstwa moje pytanie kieruje w strone prezerwatyw.Otoz 2 paczki prezerwatyw zostaly kupione ponad pol roku temu jedna paczka zostala napoczeta natomiast druga jest nieruszona.Paczki te sa schowane w szufladzie komody obok rzeczy lezaly w momencie kiedy byly te goraczki.Rolety byly opuszczone ale mimo rego w pokoju bylo kolo 30 albo ponad 30 stopni. W zwiazku z tym mam pytanie czy te prezerwatywy nadaja sie do zuzycia czy te temperatury oslabily dzialanie ich czy liczy sie data waznosci?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Liczy się jak najbardziej data ważności. Nie ma powodów do niepokoju.