Przechowywanie produktów spożywczych w zamrażarce

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się od specjalisty jak to jest z zamrażaniem produktów. Kupuję np. mięso mielone hermetycznie zapakowane, jeśli zamrożę je przed końcem terminu ważności, to czy mogę je przechowywać w zamrażalce miesiąc czy dwa po upływie terminu ważności ? Czy w tym czasie traci ono swoje właściwości, a może nie nadaje się już do spożycia? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam, bezpieczny termin trwałości mięsa mielonego zamrożonego – to 60-120 dni w temp. -18C (to zależy od gatunku mięsa i zawartości tłuszczu). Natomiast nie wszystkie tacki, na których mięso jest sprzedawane, mogą być poddawane mrożeniu.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Nie powinno się spożywać mięsa po terminie przydatności, nawet jeśli było głęboko zamrożone. Na opakowaniu zazwyczaj powinna być informacja ile czasu można je przechowywać w różnych warunkach, najczęściej są to 2-3 miesiące.