Przechowywanie produktów żywnościowych z chemią

Witam, czy słoiki z przetworami, nie otwarte butelki wody nie gazowanej i napoi slodkich mogą być przechowywane w miejscu gdzie przechowywane jest chemia (rozpuszczalniki, farby,a nawet pojemnik z trutka na myszy).Rzeczy się nie stykały.Czy jakieś związki chemiczne mogły przeniknąć przez plastik czy szkło czy mogę wypić tą wodę? Bardzo proszę o podpowiedź. Mój mąż zapomniał i jakoś tak sobie po ustawial w garażu nie widząc w tym zadnego problemu

Szanowna Pani,
Jeżeli chodzi o surowce przechowywane w słoikach to ryzyko zanieczyszczenia jej w tej sytuacji skrajnie minimalne. W przypadku butelek plastikowych są pewne substancje, które mogą migrować przez ich powierzchnię, szczególnie niektóre rozpuszczalniki organiczne. Ryzyko zatrucia w takim przypakdu ciągle pozostaje bardzo, bardzo niewielkie, ale istnieje.