Przechowywanie tabletek antykoncepcyjnych podczas wyjazdu nad morze

Witam, mam nastepujace pytanie. Biore tabletki antykoncepcyjne daylette. W sobote jade nad morze, gdzie jak wiadomo temperatura jest wysoka, a na tabletkach jest napisane by trzymac je w temperaturze nie wyzszej niz 25 stopni. Czy brac je ze soba? Na plazy jest wysoka temperatura, w samochodzie rowniez, jesli tam bym je zostawila. Czy brac je ze soba czy zostawic w domu i wziac jak wroce ale z opoznieniem? Tabletke biore o 17, a mysle , ze wroce okolo 20-21. Zawsze biore tabletke co minuty o17

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tabletkę powinna Pani wziąć bez opóźnień 4h. Dopuszczalną granicą są 2 godziny. Może nie brać Pani całego opakowania na plażę, tylko wyciąć szczelnie zamkniętą pojedynczą tabletkę. W ten sposób będzie Pani miała pewność, że nie doszło do uszkodzenia termicznego całego opakowania. Tabletki może Pani trzymać np. obok butelki z wodą, gdzieś w cieniu. Zapobiegnie to nadmiernemu nagrzaniu.