Przeciążenie kaletki maziowej stawu kolanowego

Witam, mam 22 lata i trenuję koszykówkę od 6 lat. Piszę ponieważ w przeciągu ostatniego roku pojawił się u mnie ból poniżej kolana w okolicy przyczepu więzadła rzepki do kości piszczelowej. Ból stopniowo narastał i stał się na tyle silny, że uniemożliwiał grę. Zrobiłem miesięczną przerwę i dolegliwość ustąpiła. Po przerwie znowu zaczęło boleć i do tego wyskoczyła w tym miejscu tak jakby kulka. Po badaniu usg i rentgenie ortopeda stwierdził, że nic mi nie jest. Przepisał maść, tabletki przeciwbólowe i zalecił ponowną przerwę. Udałem się do drugiego ortopedy tym razem w poważnej klinice i usłyszałem podobną opinię. Zrobiłem dłuższą przerwę, która trwała ponad 3 miesiące od czerwca do teraz. Do tego brałem artresan active i codziennie się rozciągałem. Ból ustąpił, ale kulka została. W tym tygodniu rozpocząłem treningi i już po pierwszym ból powrócił. Teraz nie wiem co robić ponieważ kolejna wizyta u ortopedy może przebiegać podobnie. Bardzo prosiłbym o poradę. Pozdrawiam

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co w Pana przypadku może się dziać. Być może dolegliwości związane są z przeciążeniem kaletki maziowej stawu kolanowego po wysiłku co przejawia się stanem zapalnym, powstaniem guza i bólem. Radzę właśnie w tej chwili, gdy ma Pan dolegliwości skonsultować się z ortopedą niż czekać aż one ustąpią po odciążeniu kończyny dolnej. Może w tej sytuacji konieczne okaże się np. wykonanie rezonansu magnetycznego, może podanie miejscowe leku (np. silnie działającego sterydu) w kaletkę maziową, aby zniwelować jak myślę stan zapalny. O wszystkim zadecyduje ortopeda po bezpośrednim badaniu.