Przeciążenie prawej komory w EKG oraz niedomykalność mitralna i trójdzielna

Witam, Ostatnio odczuwam większe zmęczenie podczas wysiłku fizycznego. W ekg wychodzi jakieś przeciążenie prawej komory. Było robione USG serca, na którym wyszła niedomykalność mitralna i trójdzielna oraz RVSP 34,88 mmHg. Poza tym po wysiłku ciśnienie mam w granicach 70-85/50-70. Czym to może być spowodowane?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna analiza wykonanych badań. Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa.