Przecięcie ścięgien w palcu ręki

3 tygodnie temu przeciełam sobie mały palec lewej ręki niestety zostało przecięte scięgna zginaczy .Szyna została ściągnięta i czekam na rehabilitacje czy sa jakieś ćwiczenia aby przywrócić mi sprawność? Palca nie mogę wyprostować ani zginac palec jest w połowie zgiety :( proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację biegną, czyli zginanie i prostowanie palca za pomocą zdrowej drugiej dłoni.