Przecięcie żył w wyniku wypadku a rehabilitacja rąk

Witam serdecznie, Moj tato mial wypadek i przecial sobie obie rece w okolicach nadgarstka,i troche wyzej , sa poprzecinane zyly, tetnice, jest kosc zlamana... po operacji jest juz pol roku, rece sa dalej napuchniete, z lewa jest gorzej, bardzo reaguje na zimno, nawet czarnieja mu palce, dretwiejai mrowieja, chodzi oczywiscie do lekarzy ale zadnej poprawy nie widac, czy sa jakies sposoby, cwiczenia na poprawe rak ? Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz t

Witam,
Z opisu wynika, że Pani ojciec ma poważne problemy z układem krwionośnym zasilającym ręce( zarówno tętniczki jak i żyły. Puchnięcie rąk świadczy też o złym przepływie limfy. Oczywiście jest cała masa ćwiczeń, natomiast, żeby były one pomocne, radzę udać się do fizjoterapeuty, który obejrzy oraz rozplanuje taką rehabilitację.

Pozdrawiam

Mgr MiĹosz Janicki

Szanowna Pani, wynikiem takiego urazu i uszkodzeń są właśnie takie objawy, o których Pani pisze. Niestety poza rehabilitacją, nic nie pomoże - chyba że zabieg rekonstrukcji naczyń krwionosnych i limfatycznych ( w warunkach Polski i NFZ - niewykonalny). Przykro mi.
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl". Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg