Przeciek międzyprzedsionkowy lub zwężenie tętnicy płucnej

witam mam pytanie odebrałam płuca bez zmian Sylwetka serca,wyrównaną talią co może sugerować zwęzenie tetnicy płucnej lub przeciek międzprzedsionkowy co to moze byc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Wyrównana talia serca może bowiem sugerować, tak jak napisał specjalista radiolog, zwężenie tętnicy płucnej lub przeciek między przedsionkami. Proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który wystawi skierowanie do specjalisty kardiologa. Kardiolog pokieruje natomiast dalszą diagnostyką.