Przeciek okołopierścieniowy w badaniu echokardiograficznym i stan po wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej

Dobry wieczór! W 2006 roku wykonano mi wszczepienie protezy mechanicznej zastawki aortalnej z powodu jej niedomykalności. W roku 2012 w czerwcu wykonano mi badanie echokardiograficzne przezprzełykowe i stwierdzono obecność przecieku okołopierścieniowego. Czy powinienem poddać się reoperacji?

Wszystko zależy od wielkości przecieku i jego wplywu na stan serca oraz objawów klinicznych. Na pewno konieczne sa kontrole echokardiograficzne i stała opieka kardiochirurga