Nerw twarzowy główny przecięty

Witam, Jestem po operacji guza móźdźku i IV komory mózgu, mam przeciety główny nerw twarzowy. Mam pytanie odnośnie mojego lewego oka, bo różni się od prawego, wydaje mi się, że właśnie z powodu nerwu twarzowego. Mianowicie, czy można jakoś operacyjne podnieść dolną powieke, bo jest teraz, jakby to powiedzieć, opadnieta? Wiem że do górnej powieki wstawia się jakiś obciążnik, a nie wiem czy jest coś takiego na dolną powiekę. Czy fakt, że miałem operację z przeciętym nerwem twarzowym wpłynie już na zawsze na ten wygląd czy może da się coś z tym zrobić? Bardzo mi to przeszkadza, jestem wdzięczny, wiem, że uszkodzony nerw twarzowy to nic przy tym, co mogło mi grozić, ale jednak chciałbym się upewnić, czy można coś z tym zrobić. Być może istnieje możliwość rekonstrukcji nerwu twarzowego? Jak to wygląda? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Witam,

Operacje powiek są domeną chirurgów plastycznych i okulistów. Jeżeli chodzi o poprawę funkcji przeciętego nerwu twarzowego, można wykonać jego rekonstrukcję z wykorzystaniem nerwu podjęzykowego.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.l