Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przeciwciała anty-HCV powtarzalnie reaktywne

dostałam następujący wynik badania i nie wiem czy mam się czegoś obawiać ze jestem chora oto wyniki: Wirus zapalenia wątroby typ C Przeciwciała anty-HCV powtarzalnie reaktywny Badanie wykonano testem firmy Roche, metodą elektrochemiluminescencji, na aparacie Cobas.Wynik należy skonsultować z lekarzem. Nie stanowi on jednoznacznego potwierdzenia obecności wirusa zakażenia wątroby typu C. Wskazane jest wykonanie badania potwierdzającego obecność materiału genetycznego wirusa (RNA) metodą PCR
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podany wynik może wskazywać na zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C. W celu potwierdzenia konieczne jest wykonanie kolejnego badania - tak jak napisano w wyniku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy