Przeciwciała anty-HCV, wynik: ujemny

Witam, zostałem ostatnio czasowo zdyskwalifikowany ze względu na a-HCV. Miałem robione dwa badania. Wynik pierwszego: a-HCV reaktywny, CO Ratio 1,98 (wartość) = 1 wynik reaktywny, zaś wynik drugiego to: a-HCV reaktywny, CO Ratio 1,62 (wartość) = 1 wynik reaktywny. Na każdym wyniku jest przybita pieczątka, na której napisane jest "Przeciwciała anty-HCV wynik: ujemny". Między oboma badaniami minął rok. W związku z tym chciałbym zapytać, czy jestem zarażony HCV? Dziękuję za pomoc.

Witam.
Sytuacja z przeciwciałami jest dziwna i nie do końca dla mnie jasna. Wynik "reaktywny" wskazuje na ich obecność.
Skąd więc pieczątka "wynik: ujemny"?
Poza tym sama obecność przeciwciał nie świadczy o zakażeniu.
Mógł być kontakt z wirusem w przeszłości a przeciwciała pomimo wyleczenia będą utrzymywać się dalej.
Przy podejrzeniu zakażenia HCV trzeba przeprowadzić dalszą diagnostykę i oznaczyć HCV-RNA.
Nie wiem o jaką dyskwalifikację chodzi ale nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby jakiejkolwiek pracy/nauki tylko dlatego, że ktoś jest zakażony/nosicielem wirusa HCV, HBV czy HIV.