Przeciwciała anty-Toxoplasma gondii IgG

Witam Mam pytanie odnośnie wyników badań , Przeciwciała anty-Toxoplasma gondii IgG, wyszło u mnie 89 IU/ml (ze strzałka do góry). Wartość referencyjna: ujemny:
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Myślę iż pominęła Pan kilka istotnych danych podczas przepisywania wyniku. Samo oznaczenie IgG nie daje możliwości rozpoznania lub wykluczenia świeżego zakażenia. Konieczny jest do tego także poziom IgM