Przeciwciała w kl. IgG w badaniach na toksoplazmozę w 15. tygodniu ciąży

Witam. prosze o interpretacje wyników toksoplazmozy: przeciwciała w kl. IgG 1886,00 (niejednoznaczny), przeciwciała k kl. IgM 2,730 (reaktywny) awidnośc przeciwciał w kl. igG 0,51 (wysoka awidność czyli wyklucza zakażenie w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy. Jestem obecnie w 15 tygodniu ciąży. dzidziuś póki co prawidłowo sie rozwija i lekarz ginekolog twierdzi, że wszystko jest OK i nie ma sie czym martwic. Ale wiem, że często ginekolodzy olewają toksomlazmoze, dlatego prosze o opinię.

Wysoka awidność sugeruje dawno temu przebytą iinfekcję. Jest ona niegroźna dla płodu.
Jeśli jest Pani nadal zaniepokojona proszę udać się na konsultację do szpitala chorób zakaźnych.