Przeciwwskazania do masażu leczniczego skoliozy

Witam chciałam się zapytać jeśli mam skoliozę a zapisałam się na masaż leczniczy czy to jest dobry pomysł czy są jednak jakieś przeciwwskazania do masażu.?

Przy skoliozie nie ma przeciwwskazań do masażu leczniczego, jest nawet wrecz wskazany celem przywrócenia prawidłowego tonusu mięśniowegi i poprawy ich trofiki, jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby właczenie terapii manualnej

Dzień dobry,

Masaż klasyczny jak najbardziej stosuje się w skoliozach. Zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia ukrwienie wspomagając oczyszczenie organizmu z toksyn zalegających w ciele.

Pozdrawiam serdecznie.