Przeciwwskazania do stosowania Duphastonu

Witam, czy sa jakies przeciwwskazania do zazywania Duphastonu? Niemal od 3 tygodni pobolewa mnie podbrzusze, czyli od momentu kiedy mialam dostac miesiaczke. Jestem w poczatkowym stadium ciazy. Na wizycie u gin.dowiedzialam sie ze wszystko w porzadku ale w razie bolu nalezy dolaczyc Duphaston. Teraz ciagle zastanawiam sie ze moze lepiej nie ryzykowac i zaczac go zazywac, gdyz nie wiem o jaki rodzaj bolu chodzi. Najczesciej odczuwam jakby klucie ktore promieniuje na konczyny. Prosze o rade ...

Witaminy w ciąży

Witam !
Nie ma p-wskazań ; jeśli Pani lekarz uzna za stosowne wprowadzić ten lek, będzie on absolutnie bezpieczny dla pani i płodu ;
leki z grupy Duphastonu podajemy empirycznie , a więc lak nie zawsze pomoże , tym niemniej większość ginekologów stosuje go w pierwszym trymestrze ciąży w przypadku dolegliwości podobnych jak u Pani
pozdrawiam
jacek Domarańczyk