Czystek - przeciwwskazania do stosowania

Dzień dobry. Czy nie ma przeciwskazania do picia herbaty z CZYSTKA osobie która przyjmuje warfin, triplixam, procoralan, contix. Leki brane są z powodu niewydolności serca III NYHA, choroba niedokrwienna serca, zator płucny niewysokiego ryzyka oraz zakrzepica zyl głębokich lewej nogi. Ciśnienie jest w normie. Tyle się mowi o dobrych wlaściwościach tej herbaty z czystka lecz chcialam się upewnić że nie bedzie negatywnie wplywac na leczenie. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania czystka przy mojej chorobie? Czy ewentualne przeciwwskazania do picia czystka mogą pogorszyć mój stan zdrowia w przypadku wymienionych chorob serca czy raczej nie ma takiego zagrozenia? Zastanawiam sie nad sprobowaniem tej herbaty, ale troche sie boję robic to bez konsultacji z lekarzem, a następna wizyte mam dopiero za miesiac. Z gory dziękuje za odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie były prowadzone badania pomiędzy interakcją lekową o ziołem czystka, proszę poradzić się swojego kardiologa.

Pozdrawiam serdecznie