Przeciwwskazania do stosowania żelu Duac przy opalaniu

Witam, od miesiąca stosuję na twarz żel duac na trądzik. 5 lipca planuję wakacje. I tutaj pytanie - czy istnieją przeciwwskazania co do stosowania żelu podczas opalania? moja Pani dermatolog o nich nie wspominała, ale wyczytałam to na ulotce leku. Jeśli konieczne jest odstawienie leku, to ile czasu przed opalaniem powinnam do zrobić? Nie chcę stosować bardzo silnych filtrów na twarz, ponieważ bardzo szybko się opalam i będę wyglądać co najmniej śmiesznie z czekoladowym ciałem i bladą twarzą :)

Jezeli Pani skora szybko sie opala , tym bardziej powwinna robic to Pani ostroznie z zastosowaniem filtrow UV - do calego ciala . jest to bardzo wazne , bo powoduje zmniejszenie szkodliwego oddzialywania promieni slonecznych na skore. Promieniowanie UV jest najsilniej dzialajacym czynnikiem , przyspieszajacym starzenie się skory. Oczywiscie w wieku 21 lat , nie zobaczy tego Pani, ale szkdliwe dzialanie bedzie sie kumulowac i za kilka lat zobaczy Pani fatalne skutki opalania.
Poniewaz z całego serca wierzę , ze profilaktyka jest najwazniejsza, proponuje opalac sie nieco wolniej, ale bezpieczniej. Doadam, że opalajac sie z filtrem na pewno przyjedzie Pani z urlopu z piekna skora.
Wracajac do pytania - duac prosze odstawic ok 7 dni przed urlopem.
Ewa Rybicka