Przeciwwskazania do treningu po bezobjawowym zapaleniu płuc

Witam! Przechodziłem bezobjawowe zapalenie płuc .Przyjmowałem antybiotyk przez 14 dni . Po skończeniu antybiotyku wybrałem się na trening . Następnego dnia bolało mnie lewe płuco , konkretnie mięsień ,a przy głębszym wdechu pojawiał się suchy kaszel . Czy jest możliwe ,że to wina wysiłku fizycznego i czy są jakieś przeciwwskazania do treningu ?

Witam! Zapalenie płuc w każdym przypadku jest poważnym schorzeniem, po przebyciu którego organizm potrzebuje pewnego okresu czasu na rekonwalescencję i dojście do pełnej sprawności. Trening z całą pewnością jest przeciwwskazany na co najmniej 1-2 tygodnie od czasu zakończenia antybiotykoterapi. Okres potrzeby na rekonwalescencję powinien jednak ocenić lekarz prowadzący.