Przeciwwskazania do założenia pessara przy łożysku niskoschodzącym na ścianie przedniej

Czy przy łożysku niskoschodzącym na scianie przedniej, w odległości około 1-1,5cm od ujścia szyjki macicy, która przejawia cechy niewydolności cieśniowo-szyjkowej, są jakieś przeciwskazania do założenia pessara, wiedząc ponad to że łożysko posiada lakunę jedną lub więcej?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Oceną przeciwwskazań powinien zająć się lekarz ginekolog na podstawie aktualnego badania. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym ciążę.