Przeciwwskazanie przy rezonansie magnetycznym

Witam. Zalecono mi wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa części szyjnej. Wiem, że posiadanie jakichkolwiek części metalowych podczas badania jest niewskazane. Natomiast ja posiadam trzy zęby przednie na metalowych sztyftach. Nie wiem, czy w tej sytuacji mogę wykonać takie badanie, a jeśli tak, to czy niesie to za sobą jakieś ryzyko? Proszę o poradę. Z poważaniem, Marek.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak zwane ferromagnetyki w ciele człowieka są przeciwwskazaniem do badania metodą rezonansu magnetycznego, ponieważ zakłocają obraz, nagrzewają się podczas badania i mogą zmieniać swoje położenie. Proponuję skontaktować się z pracownią, w której będzie miał Pan wykonywane badanie.