Gorączka utrzymująca się przez dwa tygodnie

Przed około dwoma tygodniami dostałem gorączki, bólu głowy, jakiś czas później kaszlu. Pierwszy lekarz zapisał mi Klacid Uno. Po przejściu tygodniowej antybiotykoterapii mój stan nie poprawił się. Drugi lekarz zapisał mi kolejny antybiotyk - augmentin. Trzeci lekarz zrobił mi badanie ogólne moczu i krwi i poinformował mnie, że powinienem odstawić antybiotyk, ponieważ mam infekcję wirusową, nie bakteryjną. Lekarz powiedział, że mocz i krew mam w porządku, zrobił mi RTG klatki piersiowej - też w porządku. Tymczasem nadal, po dwóch tygodniach, mam wysoką gorączkę. Nie mogę jej zbić. Czy to normalne dla infekcji wirusowej dróg oddechowych by gorączka tyle trwała, czy też powinienem szukać specjalistycznej porady?

Witam! Nie napisał Pan jak wysoka jest gorączka, jednak jej utrzymywanie się przez 2 tygodnie budzi niepokój. W tej sytuacji proponowałabym zgłoszenie się do szpitala - z oddziałem internistycznym lub chorób zakaźnych w trybie ostrym - czyli na ostry dyżur, izbę przyjęć bądź szpitalny oddział ratunkowy. Zdecydowanie nie należy lekceważyć powyższych objawów, zwłaszcza jeśli nie reagują na leczenie i utrzymują się tak długo. Pozdrawiam