Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przedawkowanie leku Augumentin

Witam. Chodzi o to, że pod koniec stycznia przyjmowałem antybiotyk augmentin, który pomyłkowo przedawkowałem - zamiast po jednej tabletce dwa razy dziennie, przez trzy dni brałem dwie tabletki dwa razy dziennie. Potem brałem go już prawidłowo. Dostałem wtedy buegunki, a niedługo po skończeniu antybiotyku wystąpiła mocna odpowiedź alergiczna na całym ciele. Po dwóch miesiącach mocno zaczął boleć mnie brzuch. Stwierdzono krew w kale. Na dodatek wystąpiły samoistne siniaki na nogach, wysypki i wybroczyny na skórze. Dodatkowo występują bóle w kończynach. USG jamy brzusznej i szyi w normie, gastroskopia w normie. Próby wątrobowe i TSH w normie. Na morfoligii obniżone limfocyty - 3,72 oraz HGB - 13,3 i HCT - 39,3. Reszta parametrów w normie. Mocz w normie. CRP - 1,5. OB - 8. Proszę o odpowiedź na pytanie - czy przedawkowanie tego antybiotyku mogło wywołać chorobę nowotworową? Bardzo obawiam się białaczki. Bardzo proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT około miesiąca temu

Najczęstsze błędy w odczycie poziomu cukru we krwi

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy