Przedawkowanie witamin z grupy B

Mam pytanie - czy przyjmowanie preparatów witamin z grupy B (B1, B2, B6) w ilości 1 tabl. dziennie przez kilkanaście miesięcy (1 tabl. zawiera B1-3 mg, B2-5mg, B6 - 5 mg) oraz Magne B6 (tam zaw. B6 - 5 mg) może być neurotoksyczne (zwłąszcza w przyp. B6) i czy może wywołać uzależnienie od pirydoksyny ? Jak się leczy uzależnienie o B6 ? Czy objawy neurologiczne po przedawkowaniu B6 ustępują samoistnie po odstawieniu tej wit. ? Jak można zbadać poziom wit. B1, B2, B6 w organizmie ?

Proszę o zapytanie na temat tej kwestii lekarza. Ja jestem psychologiem. Wprawdzie klinicystą z dość dużym doświadczeniem, ale wolałbym, żeby na Pani pytania odpowiedział ktoś znacznie bardziej kompetentny czyli lekarz, najlepiej toksykolog. Pozdrawiam.