Przedłużające się krwawienie po powrocie do stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam, mam pytanie dot. tabletek antykoncepcyjnych, od kilku miesięcy stosuję tabletki Novynette, jednak z przyczyn niezależnych ode mnie miałam miesiąc przerwy w stosowaniu ich, 7 października dostałam okres więc zaczęłam brać je ponownie, jednak okres mi sie nie skończył, zwykle krwawienie ustępowało po 3-4 dniach, teraz dalej trwa, nie jest ani obfite ani skąpe, podpaske zmieniam 2 razy dziennie. Zastanawiam sie czy to jest normalne po przerwie w stosowaniu tabletek? czy to sie unormuje?

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.