Przedłużające się krwawienie po wyłyżeczkowaniu jamy macicy

Witam! Mam 47 lat. 9 dni temu miałam łyżeczkowanie z powodu przedłużającego się krwawienia. Po zabiegu miałam krwawienie, codziennie małe ilości, potem jeden dzień było bez plamienia. W 9 dniu zaczął mnie pobolewać brzuch, podobnie jak przy miesiączce i zaczęłam mocniej krwawić, zwłaszcza w momencie korzystania z toalety. Czy to normalne, czy powinnam zacząć się niepokoić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Krwawienie po łyżeczkowaniu macicy może trwać do 14 dni i wtedy jest to zupełnie normalne. Tak więc proponuję poczekać jeszcze kilka dni i jeśli w tym czasie krwawienie nie ustąpi należy udać się do swojego ginekologa na kontrolę. Pozdrawiam!