Przedłużający się brak miesiączki

Ostatni okres miałam 17 października, zrobiłam sobie 3 testy, nawet dzisiaj, i wykazały brak ciąży. Jest już dzisiaj 4 grudzień. Co mi jest?

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Ujemny wynik testu ciążowego, wykonany w odpowiednim czasie, i w Pani przypadku wielokrotnie powtarzany, świadczy o braku ciąży. Natomiast brak miesiączki w spodziewanym terminie może mieć bardzo wiele przyczyn. Stres, zaburzenia hormonalne, infekcje, niektóre z przyjmowanych leków mogą zaburzać naturalny cykl miesiączkowy. Aby w 100% wykluczyć ciążę może wykonać Pani oznaczenie beta-hCG we krwi. Zdecydowanie polecam wizytę u ginekologa, gdyż może okazać się konieczne leczenie hormonalne.

Pozdrawiam.