Przedłużanie się miesiączki po rozpoczęciu stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Witam, 1.12 pierwszy raz od wielu lat zdecydowałam się na plastry antykoncepcyjne. przykleiłam plasterek zgodnie ze wskazówkami lekarza jednak do dnia dzisiejszego mam miesiączkę czy to jest normalne? Wazne jest też że zdecydowałam się na plasterki ponieważ mam bardzo silne krwotoki w czasie miesiączki i bardzo bolesne i to była pierwsza moja miesiączka bez bólu i silnych krwotoków. mam też chorobe von willebranda. Proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przedłużające się krwawienie najpewniej jest konsekwencją Pani choroby podstawowej. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Obfitość kolejnych miesiączek, dzięki antykoncepcji hormonalnej, powinna być mniejsza.