Przedłużenie o jeden dzień przerwy pomiędzy opakowania tabletek antykoncepcyjnych

dzisiaj powinnam wziąść tabletkę antykoncepcyjną po przerwie 7dniowej ale w aptece okazało się,że nie ma moich tabletek i będą dopiero jutro i moje pytanie czy zaraz jak kupię tabletki powinnam o stałej porze przyjąć dwie czy tylko jedną.? i jesli jedną to jak wygląda potem przerwa 7 dniowa gdy pominięty zostaje jeden dzień. dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli rozpocznie Pani stosowania antykoncepcji z dniowym opóźnieniem warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres minimum 7-10 dni. Dalsze stosowanie wygląda identycznie z tą tylko zmianą iż cały cykl przesuwa się o jeden dzień.