Przedłużenie przerwy antykoncepcyjnej do 10 dni

Witam! Proszę o poradę, od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21, 28 maja odstawiłam 3 blister i zamiast 7 dniowej przerwy przez zapomnienie zrobiłam 10...co mam zrobić w takim przypadku ? czy Wziąć dziś 1 tabletkę z 4 blistra czy czekać na miesiączkę ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ma Pani dwa wyjścia: 1. Jeśli nie minęło więcej niż 5 dni może Pani niezwłocznie przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. W takim przypadku przez pierwsze 7 dni konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia. 2. Może Pani poczekać na krwawienie i wtedy przyjąć pierwszą tabletkę. W takiej sytuacji będzie Pani zabezpieczona już od pierwszego dnia przyjmowania tabletek. Wybór należy do Pani.