Przedłużenie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry,rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak obawiam się, że przyjęłam pierwszą tabletkę za wcześnie. Zmyliło mnie plamienie, które wystąpiło. (plamienie a potem okres ustąpiły po przyjęciu 12 tabletki Wczoraj zażyłam ostatnią tabletkę z blistra i czy powinnam zrobić przerwę czy przedłużyć przyjmowanie tabletek ze względuna to że okres zakończył się niedawno? Pozdrawiam,

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani
To zależy od rodzaju tabletek - proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.