Przedłużone krwawienie podczas antykoncepcji hormonalnej

Witam serdecznie. mam pytanie .  Biorę tabletki antykoncepcyjne L*** od kilku lat . Miałam miesięczną przerwę. Zaczęłam brać proszki pierwszego dnia okresu, i tak przez 21 dni miałam już okres podczas brania tabletek. Nie były to plamienia, lecz okres. Co to może znaczyć? Proszę o pomoc:( b Madi

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jednym z działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej jest krwawienie acykliczne. Ponadto mogą współistnieć jeszcze inne przyczyny, np. mięśniaki macicy, zapalenie endometrium i inne. Dlatego w takich przypadkach zawsze jest potrzeba konsultacja z ginekologiem. Jeżeli jest to wina antykoncepcji, może być to wskazaniem do zmiany preparatu lub czasowego odstawienie tabletek. Takie przedłużające się krwawienie nie jest typowym objawem ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!