Przedłużone krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, prosiłaby o pomoc! A mianowicie: zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Zaczęłam je brać w pierwszy dzień okresu. Zazwyczaj miesiączka trwa u mnie 5-6 dni, tym razem jest inaczej - krwawię już 8 dzień i nie zapowiada się na to, żeby to się w najbliższym czasie skończyło. Krwawienie nie jest duże, jednak wciąż występuje z tą samą intensywnością. Czy to normalne, czy coś jest nie tak? Nigdy wcześniej nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, czy to może mój organizm przyzwyczaja się do hormonów? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobnie zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów. Jeśli jednak krwawienie jest nasilone albo niepokoi Panią, to należy zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam!