Przedterminowe plamienie przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Dzień dobry mam wazne pytanie do pani . biorę tabletki antykoncpcyjne od 9miesiecy. wczesniej zapominalam brac np dwoch tabletek przed stosunkiem ale nic sie nie dzialo jednak ostatnio wspolzylam z chlopakiem i zorientowalam sie po paru dniach ze znow ominelam dwie tabletki a dwa dni temu dostalam lekkiego krwawienia jakby plamienie a do konca opakowania tabletek zostaly mi wlasnie 3 tabletki i dopiero powinnam dostac okres a ja dostalam plamienia dwa dni przed terminem czy mogę byc w ciązy ?

Witaj.
Bardzo nieregularnie bierzesz tabletki. W takiej sytuacji nie jesteś w sposób pewny zabezpieczona przed zajściem w ciążę. Plamienie przy ominięciu tabletki jest normalne i może trwać do końca opakowania mimo dalsze łykania tabletek regularnie. Proponuję abyś zmieniła rodzaj antykoncepcji aby niedopuszczań do takich sytuacji. Np. plastry, krążki, wkładka dla nieródek.
Pozdrawiam.