Przedwczesna miesiączka przy pominięciu 3 tabletek

Witam serdecznie. Od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne "k***", które jak najbardziej mi pasowały. Mój problem jest taki, że w tym miesiącu po 7 dniowej przerwie zażyłam pierwszą tabletkę jak zawsze i niestety z pewnych przyczyn nie wzięłam trzech kolejnych, dopiero czwartego dnia zażyłam te pominięte i nadal zażywam wg listka jak zwykle. Wiem, że ten miesiąc jest zupełnie niezabezpieczony jeżeli chodzi o zajście w ciążę, ale nie uprawiałam i nie będę uprawiał seksu jeszcze przez miesiąc, więc tym się nie martwię, ale problem w tym, że jak przez te trzy dni nie wzięłam tabletki, to właśnie czwartego dnia dostałam dużo za wcześnie okres z tym, że bardziej skąpy niż zazwyczaj. Czy to normalne, ponieważ od ostatniego okresu minęło zaledwie 10 dni. Poza tym co mam w związku z tym robić, żebym w następnym miesiącu była w 100 % zabezpieczona, ponieważ wraca mój mąż i chciałabym być zabezpieczona. Czy zażywać nadal tabletki wg opakowania, zrobić 7 dni przerwy i zacząć nowe opakowanie jak zwykle, czy teraz przerwać zażywanie tabletek i czekać na kolejny okres i wtedy zacząć opakowanie od pierwszego dnia okresu jak to się robi przy pierwszym razie zażywania tabletek. Bardzo proszę o odpowiedź, bo zależy mi żebym była na pewno zabezpieczona, no i czy ten okres o którym mówiłam to normalne, czy raczej to coś złego. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Krwawienie, które Pani nazywa miesiączką, było w rzeczywistości krwawieniem z odstawienia wynikającego z nieprzyjęcia 3 tabletek.

Jako że powróciła Pani do przyjmowania tabletek, proponowałabym dokończyć obecny blister i dla pewności zabezpieczać się w tym cyklu.

Pozdrawiam.