Przedwczesne dojrzewanie? Córka ma 4 lata

Dziewczyna 4,5 roku, ciemne włoski na nogach, jasne długawe owłosienie w okolicach łonowych, ogólne rozpulchnienie (wydaje się jakby przytyła, ale waga na to nie wskazuje, również okolice piersi), generalnie zwiększenie ilości i długości włosów na plecach, twarzy. Badania TSH 1,8 uIU/ml; FSH 1,6 mIU/ml; LH 0,1 mLU/ml; estradiol 13pg/ml; proszę o interpretację wyników hormonalnych
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opisanych objawów nie należy lekceważyć. Dziecko wymaga konsultacji pediatry endokrynologa.
Pozdrawiam