Przedwczesne krwawienie a tabletki antykoncepcyjne

Witam, od mniej wiecej roku biorę tabletki antykoncepcyjne, biorę stałej porze. Krwawienie zawsze dostawałam po drugiej tabletce placebo. W tym miesiącu krwawienie/plamienie pojawiło się już przy 16ej aktywnej tabletce. Dodam, ze od pewnego czasu sie odchudzam. Stąd moje pytanie, co może być przyczyną tego przedwczesnego krwawienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie śródcyklowe najpewniej jest wynikiem odchudzania. Proszę zadbać o zbilansowaną dietę. Jeśli plamienia będą się powtarzać, sugeruję konsultację ginekologiczną.