Przedwczesne wytryski u 19-latka

Witam, mam aktualnie 19 lat. Zacząłem się masturbować w wieku 14 lat, robiłem to około 4 razy w tygodniu. Współżyć z kobietą zacząłem w wieku 18 lat, sex trwał około 4/5 minut po czym przedwczesny wytrysk nie pozwolił bym dalej kontynuował. Aktualnie mam kobiete z którą jestem od 6 miesięcy współżyjemy ze sobą około 2 razy w tygodniu, nadal mam problem z przedwczesnym wytryskiem, używam prezerwatyw Durex perform które wydłużają stosunek o około 4/5 minut. Proszę o pomoc co zrobić?

Jest Pan jeszcze bardzo młody i należy przypuszczać, że kontrola nad wytryskiem poprawi się w przyszłości.
Jak wiadomo też, powtórny kontakt w krótkim czasie jest zazwyczaj dłuższy, o ile jest taka możliwość oraz chęć partnerki.
Warto nadmienić, że nadmierne wydłużanie gry miłosnej przed penetracją nie jest optymalnym postępowaniem, jeśli chce się wydłużyć czas przebywania penisa w pochwie w stanie wzwodu.
Z punktu widzenia psychologicznego nadmierna koncentracja uwagi na "mechanice stosunku" nie jest polecana.
Seks to bliskość na wszystkich poziomach, im więcej będzie jej na poziomie duchowych, tym bardziej będzie to miłość.
Na Pana miejscu nie medykalizowałbym zagadnienia i nie szukałbym rozwiązania w gabinetach lekarskich. Pozdrawiam Pana. JW, seksuologia.com, Poznań.

Dzień dobry!

Wspomniany przez Pana czas stosunku (zarówno 4-5 minut, jak 8-10 minut) jest całkowicie naturalny i prawidłowy. Nie świadczy o wytrysku przedwczesnym. Zazwyczaj czas trwania stosunku wydłuża się nieco z czasem, rosnącym doświadczeniem i regularnym współżyciem. Korzystne mogą być także takie sposoby jak stosowanie prezerwatyw (także tych przedłużających stosunek), częstsze współżycie, podejmowanie drugiego stosunku tego samego dnia, wybór odpowiednich dla siebie pozycji, urozmaicanie form współżycia czy przerwy podczas stosunku. Zachęcam jednak przede wszystkim do samoakceptacji i realnych oczekiwań - nie jest normą ani obowiązkiem znacząco dłuższy czas trwania stosunku.

Pozdrawiam!