Przedwczesny okres po tabletce "Po": Co to może oznaczać?

Witam. Mam 22 lata i problem. Tydzień temu skończyła mi się miesiączka, 2 dni po tym uprawiałam seks ze swoim chłopakiem i niestety podczas stosunku prezerwatywa pękła i on skończył we mnie. Z samego rana dnia następnego zażyłam tabletkę po. Muszę zaznaczyć, że przebywam za granicą i nie byłam w stanie przeczytać ulotki zamieszczonej w opakowaniu. Lecz wiem, że działanie jest szacowane na 50%. Wczoraj czyli 3 dni po zażyciu, dostałam „okres”. Mam bóle brzucha złe samopoczucie wszystko dzieje się normalnie, tylko krwawienie jest mniejsze. Nigdy nie mam regularnej miesiączki, mój cykl trwa od 26 czasami 38 dni. Czy jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży ? Czy ten okres coś może oznaczać? Czy to tylko działanie tabletki? Do lekarza mogę wybrać się dopiero za 2 tygodnie, kiedy wrócę do kraju. Ta niepewność mnie zabija. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tabletki zażywane po stosunku mają wiele działań niepożądanych. Należą do nich m.in. dolegliwości  bólowe brzucha, krwawienia śródcykliczne, przejściowe zaburzenia cyklu.
Krwawienie nie wyklucza ani nie potwierdza ciąży. Po upływie około 2 tygodni od stosunku należy wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam