Przedwczesny wytrysk a masturbacja u 25-latka

Witam, mam 25 i od pewnego czasu mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Kiedyś mój stosunek z dziewczyną trwał nawet około 40 minut. Niestety wszystko się zmieniło gdy prawie rozstaliśmy się i zacząłem mieć problemy w pracy. Obecnie po około 30 sekundach od rozpoczęcia penetracji następuje wytrysk. Dodam, że od kilku lat często masturbowałem się. Czy mój problem związany jest z psychiką, czy może częstą masturbacją? Czy jest szansa, że są to przejściowe problemy?

Witam
Wszystkie czynniki, o których Pan pisze mogą mieć wpływ na Pana problem. Mogę tez działać wszystkie na raz. Zalecałabym wizytę u seksuologa. Być może będą wskazane jakieś badania, albo terapia seksualna pary.
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że bezpośrednią przyczyną problemu jest stres - zarówno z powodu wcześniejszego rozstania z partnerką oraz z powodu problemów w pracy. Jeżeli sytuacja będzie się utrzymywać, sugerowałbym konsultację seksuologiczną.

Pozdrawiam.