Przedwczesny wytrysk i częsta masturbacja u 20-latka

Witam mam 20 lat i mam na imię Kamil, mam problem z wytryskiem :( mam chyba przedwcześny wytrysk bo kochałem sie z dziewczyną juz 3 razu i zawsze dochodziłem po kilku "wsadach" czyli bardzo szybko :( i po szybkich wytrysku nie chciał mi stanąc jeszcze raz :( moja dziewczyna była nie zadowolona :( dodam ze masturbowałem od 16 roku życia, zawsze z wytryskiem, pare razy dziennie regularnie :( i moje pytanie jest takie jak mam opóźnic ten wytrysk i czy to jes związane z moją naganną masturbacją ? :(

Dzień dobry!

Trzy stosunki to wciąż początki Pana życia seksualnego. O wytrysku przedwczesnym można mówić dopiero po dłuższym czasie regularnego współżycia. W początkach współżycia, w młodym wieku, przy stosunkach nieregularnych - jest to niejako reakcja naturalna. Podobnie nie jest normą i wymogiem, aby po wytrysku natychmiast osiągać drugą erekcję.
Zachęcam do lektury licznych artykułów na portalu dot. metod nauki kontroli nad momentem wytrysku i przedłużania stosunku, ale także do rozmów z partnerką. Jej nazbyt krytyczne podejście, brak zrozumienia, wsparcia i współpracy może powodować stres i obawy, które mogą nasilać trudności.

Pozdrawiam!