Przedwczesny wytrysk i mimowolny wzwód

Witam, mam 22 lata, od 7 lat masturbuję się nałogowo, nie wiem czy to właśnie ma negatywny wpływ na moje reakcje seksualne. Miałem partnerkę przez 4 lata, uprawiałem z nią seks, ale przedwczesny wytrysk powodował, że nie czułem się i nie czuję się pewnie podczas stosunku, partnerka co do tego tematu była wyrozumiała. Teraz jestem sam, nie wiem jak zachowuje się mój członek podczas stosunku, bo od tamtego czasu go nie miałem. Próbowałem różnych ćwiczeń przedłużających stosunek, mięśnie kegla, lecz na nie wiele się one zdadzą kiedy się masturbuję. Czy to leży po stronie psychicznej, muszę "nauczyć" mojego członka innych przyzwyczajeń? Co do drugiej rzeczy, to mam mimowolne wzwody, czy jadę samochodem po nierównych drogach, czy też na rowerze, nie muszę myśleć o seksie. Miałem partnerkę, wiem co to seks itd., ale dlaczego nie mogę się do tego przyzwyczaić?

Witam serdecznie!

Opisywane dolegliwości (przedwczesny wytrysk oraz mimowolny wzwód) mogą świadczyć o nadwrażliwości na bodźce. Ze względu na Pana młody wiek potrzeby seksualne są wzmożone, a masturbacja wydaje się być niewystarczająca. Wydaje się, że powrót do regularnych, stopniowo wydłużanych stosunków pozwoli na całkowite wyeliminowanie problemu.

Problem przedwczesnego wytrysku dotyczy wielu mężczyzn. W celu wydłużenia stosunków konieczne jest zapewnienie odpowiedniej atmosfery i prowokowanie częstszych zbliżeń. Na początku zalecany jest stosunek przerywany, tak by w momencie silnego podniecenia na chwilę zwolnić tempo.

Warto również zwrócić uwagę, że częsta masturbacja może powodować zaburzenia wzwodu oraz niepełne odczuwanie bodźców podczas zbliżenia. Warto ograniczyć samozaspokajanie do minimum.

W przypadku utrzymywania się dolegliwości pomimo spełnienia powyższych zaleceń wskazana będzie wizyta u urologa.

Pozdrawiam.