Przedwczesny wytrysk - jak go wydłużyć?

Witam, mam 18 lat i od 13. roku życia onanizuje się. Uważam, że nie jestem od tego uzależniony. Nie odbyłem jeszcze stosunku płciowego. Przez ostatni rok starałem się utrzymać wstrzemięźliwość i nie robić tego. Przez pół roku nie onanizowałem się ani razu, przez drugie pół robiłem to około raz na 2 miesiące. "Po przerwie", kiedy znów do tego wróciłem, czas potrzebny na osiągnięcie wytrysku skrócił się z 15 minut do około 2 minut, w zależności od poziomu doznań erotycznych (przedwczesny wytrysk). W nocy potrafię osiągnąć coś takiego bez masturbacji, przez zwykły kontakt narządu płciowego z bielizną lub czymś twardym, np. kanapą, oczywiście przy imaginacji erotycznej. Co mi jest? Czy jest możliwe wyleczenie tego, doprowadzenia mojej kondycji seksualnej do stanu sprzed "przerwy"? Jak będzie wyglądało moje życie seksualne w przyszłości, jeśli nie da się tego wyleczyć?
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

masturbacja jest naturalną aktywnością seksualną każdego człowieka i nie ma potrzeby pełnej rezygnacji z jej uprawiania. Niekorzystny wpływ może mieć natomiast masturbacja nałogowa, wskutek której może z czasem dojść do osłabienia reakcji na bodźce i uzależnienie tylko od jednego rodzaju stymulacji penisa. Efektem tego może być ograniczona satysfakcja ze współżycia z partnerką.

Prawdopodobną przyczyną przyspieszonego lub przedwczesnego wytrysku jest najpewniej właśnie długi okres zupełnej lub niemal całkowitej abstynencji seksualnej. W miarę prowadzenia uregulowanego życia seksualnego, zjawisko to powinno ustąpić samoistnie.

Pozdrawiam