Przedwczesny wytrysk u 22-latka a możliwe przyczyny

Witam Mój problem polega na przedwczesnym wytrysku. Od ponad roku chodzę na wizyty do seksuologa i leczenie Pani doktor opiera się tylko na lekach. Regularnie dostaję leki antydepresyjne, które wg lekarza miały pomóc. Jeśli nie widzę efektu to dostaje inny lek. Teraz biorę regularnie bromergon, natursteron i seroxat(kiedyś: elicea, spedra i kilka innych). Stosunek z kilku wydłużył się do kilkunastu sekund. Co mam robić? Czy dalsze leczenie u tego seksuologa ma sens? Proszę o rady. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nikt Panu nie powie czy kontynuacja leczenia ma sens, to jest wyłącznie Pana decyzja.
Jedynie co można stwierdzić po Pana wpisie, że warto zacząć szukać tła psychologicznego Pana objawu skoro leki nie przynoszą efektu.
Stąd może się Pan skonsultować z psychoterapeutą (w internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości) bądź jeżeli obecny seksuolog nie jest również psychiatrą, znaleźć takiego i udać się na konsultacje.

Dzień dobry.

Jeżeli ma Pan wątpliwości związane ze skutecznością kuracji zaleconej przez lekarza, należałby podzielić się z nim swoimi odczuciami.
Zasadniczo w zależności od źródła problemu, stosuje się farmakoterapię (przyczyny biologiczne) bądź psychoterapię (psychologiczną lub seksuologiczną) - w przypadku stwierdzenia, że problem "wyrósł" w psychice. Czasem też łączy się obie formy pomocy.
W opisanym przez Pana przypadku trudno orzec, co jest przyczyną - warto jednak rozważyć zasadność skorzystania również z psychoterapii. Najlepiej byłoby, gdyby lekarz-seksuolog, który przepisuje Panu leki, równolegle poprowadził Pańską terapię psychologiczną bądź seksuologiczną.

Pozdrawiam.