Przedwczesny wytrysk u 50-letniego mężczyzny

Witam . Jestem 50-letnim mężczyzną, mam krępujący problem , przedwczesny wytrysk , doszło to takiego stopnia że stosunek praktycznie stał się prawie niemożliwy . Prosze o poradę, czy są ew. jakieś leki bez recepty, jeśli tak to jakie ? Jaki specjalista zajmuje się takimi problemami ?

Nie ma żadnych leków bez recepty , które mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu przedwczesnego wytrysku. „Większość męskich suplementów jest nieprzebadana” – mówi seksuolog Dr Lew-Starowicz – „zdecydowana większość z nich oczywiście nie działa. Bierze się jedną łyżkę miodu, łyżkę dziegciu, dodaje się jakąś witaminkę E, wszystko w bezpiecznych określonych dawkach, miksuje się i już mamy suplement. Problem ten tym bardziej dotyczy to różnych specyfików niewiadomego pochodzenia reklamowane w internecie.

Specjalistami , którzy zajmują się leczeniem przedwczesnego wytrysku są przede wszystkim lekarze seksuolodzy i psycholodzy- seksuolodzy. Jeśli nie ma Pan w miejscu zamieszkania takich specjalistów proszę udać się do lekarza urologa.

Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny przedwczesnego wytrysku. Może bowiem istnieć wiele różnorodnych powodów lub czynników psychologicznych, ze względu na które mężczyzna ma trudność w kontrolowaniu czasu wytrysku. Doświadczony specjalista zajmujący się seksuologią może wtedy odpowiednio zalecić psychoterapię i/ lub leczenie farmakologiczne.(skuteczne i przebadane leki na to zaburzenie są tylko na receptę.)

Pozdrawiam serdecznie,
A.C

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny zazwyczaj leczy się farmakologicznie. Skuteczne leki dostępne są jednak jedynie na receptę. Stosowanie suplementów diety dostępnych bez recepty jest bezzasadne i nieskuteczne.
Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Właściwym specjalistą jest lekarz seksuolog. Jest także możliwe, że obok farmakoterapii, zalecana będzie psychoterapia.

Pozdrawiam!