Przeglądanie filmów pornograficznych przez partnera i niska samoocena

Otóż widziałam kiedyś w historii mojego chłopaka różne strony, z nagimi kobietami, filmiki itd. Zrobiłam mu awanture bo stwierdziłam, że juz mu sie nie podobam i było mi strasznie przykro, on zaprzeczył i stwierdził ze tak nie jest. Jednak ostatnio przegladajac komputer znowu na cos trafilam..obiecalam sobie ze mnie to nie ruszy jednak znowu sie poplakalam.. Były to dwa filmiki gdzie kobiety pokazuja swoje wdzieki, co ja moge zrobic?czy moge miec az tak niska samoocene?Dodam ze jestesmy 4 lata

Mgr Marta Patoka

To, że partner sięga po filmy pornograficzne, nie musi oznaczać, że nie jest już Panią zainteresowany. O ile taki sposób rozładowywania napięcia seksualnego przez partnera nie góruje nad Państwa życiem erotycznym, nie ma powodów do niepokoju. Warto w szczerej rozmowie przedyskutować swoje obawy, jednocześnie skonfrontować swoje oczekiwania co do seksualnej sfery Państwa życia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

Zdecydowanie polecam szczerą rozmowę z partnerem, na którą znajdziecie Państwo odpowiedni moment i czas. W rozmowie powinna Pani wyrazić i swoje wszystkie emocje, które budzą się w Pani, gdy wie Pani o oglądaniu pornografii, poznać motywy sięgania po nią przez partnera, przedstawić własne stanowisko oraz ustalić czego oczekujecie, potrzebujecie.
Oglądanie pornografii przez któregoś z partnerów nie wiąże się bezpośrednio ze spadkiem zainteresowania drugą połową, ale aby nie wpędzać się np. we wspomnianą niską samoocenę, nie zadręczać się i doszukiwać warto zawsze stawiać bezpośrednie pytania.