Przegroda pochwy - czy wszystko jest w porządku?

Witam, mój lekarz stwierdził, że mam w przegrodzie pochwy Witenis Duples, co to znaczy. Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Przegroda pochwy to dodatkowa błona dzieląca pochwę podłużnie lub poprzecznie. Jeśli jest to tylko przegroda pochwy, nie ma tak naprawdę znaczenia przy np. współżyciu czy zachodzeniu w ciążę.

Można ją też chirurgicznie usunąć. Dobrze by było jednak wykonać badanie USG i ustalić, czy budowa macicy jest prawidłowa.