Przegryzienie leku Duspatalin Retard

Witam Mój syn przypadkowo przegryzł kapsułkę duspatalin retard. Ogólnie ma on poważne problemy z połykaniem leków, więc mam pytanie odnośnie formy przyjmowania tego leku. Czy takie przegryzienie tego leku może być ryzykowne? Czy istnieją jakieś leki o podobnym działaniu które są w bardziej dostępnej formie (rozpuszczalne lub o wiele mniejsze tabletki)? I czy jest możliwość rozdrobnienia kapsułki duspatalin retard na mniejsze dawki i przyjmowanie ich w kilkugodzinnych odstępach?

Leku w formie retard nie powinno się kruszyć i przyjmować w krótszych odstępach czasu ponieważ nie będzie wtedy kontroli nad przyjmowaną dawką i stężeniem leku we krwi.
O problemach z przyjmowaniem leku proszę porozmawiać z lekarzem, który lek zlecił.
Jednorazowe pogryzienie kapsułki nie powinno być groźne dla zdrowia.