Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przejmowanie się opinią innych

Bardzo się przejmuję tym co i kto o mnie mówi. Mam 13 lat i teraz doznaje cieni dojrzewania, stało się to tematem żartów w mojej byłej szkole. Idę teraz do gimnazjum i nie chcę aby znowu się tak przejmowała tym co o mnie mówią.Moje pytanie to czy jest jakiś sposób na nie przejmowanie się tym co i kto o mnie mówi ??
13 LAT ponad rok temu

Pokolenie internautów - co im grozi

Witam serdecznie, Najprawdopodobniej to, że przejmujesz się opinią innych osób wynika z niskiego poczucia własnej wartości, dlatego dobrze by było żebyś popracowała nad nim. Najpierw zastanów się, co w sobie lubisz i spisz te wszystkie cechy na kartce i często na nie spoglądaj. Postaraj się również przypomnieć wszystkie radosne i szczęśliwe chwile z życia, momenty kiedy czułaś sympatię ze strony innych ludzi. Pielęgnuj w sobie optymizm i często się uśmiechaj - nawet do samej siebie. Więcej wskazówek znajdziesz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Myślę, ze w Twoim wieku to przejmowanie się wszystkim, co mówią inni jest bardzo typowe. Tak ma większość nastolatków, choć nie wszyscy się do tego przyznają. To trudny wiek i jeśli Cię to pocieszy to potem będzie tylko lepiej. Czasem w budowaniu dobrej samooceny pomaga zajęcie się czymś czego inni nie robią - czyli jakieś hobby. Jeśli człowiek jest w czymś dobry to staje się również silniejszy. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy