Przejmowanie się opinią innych

Bardzo się przejmuję tym co i kto o mnie mówi. Mam 13 lat i teraz doznaje cieni dojrzewania, stało się to tematem żartów w mojej byłej szkole. Idę teraz do gimnazjum i nie chcę aby znowu się tak przejmowała tym co o mnie mówią.Moje pytanie to czy jest jakiś sposób na nie przejmowanie się tym co i kto o mnie mówi ??
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Najprawdopodobniej to, że przejmujesz się opinią innych osób wynika z niskiego poczucia własnej wartości, dlatego dobrze by było żebyś popracowała nad nim.
Najpierw zastanów się, co w sobie lubisz i spisz te wszystkie cechy na kartce i często na nie spoglądaj. Postaraj się również przypomnieć wszystkie radosne i szczęśliwe chwile z życia, momenty kiedy czułaś sympatię ze strony innych ludzi. Pielęgnuj w sobie optymizm i często się uśmiechaj - nawet do samej siebie.
Więcej wskazówek znajdziesz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Myślę, ze w Twoim wieku to przejmowanie się wszystkim, co mówią inni jest bardzo typowe. Tak ma większość nastolatków, choć nie wszyscy się do tego przyznają. To trudny wiek i jeśli Cię to pocieszy to potem będzie tylko lepiej. Czasem w budowaniu dobrej samooceny pomaga zajęcie się czymś czego inni nie robią - czyli jakieś hobby. Jeśli człowiek jest w czymś dobry to staje się również silniejszy. Pozdrawiam.